Roksit Cyber X-Ray Secure DNS

BULUT TABANLI DNS FİREWALL & MALWARE TESPİTİ

 • Roksit Cyber X-Ray Secure DNS

  Roksit Cyber X-Ray Secure DNS, kuruma ait DNS sorgularını filtreleyerek kurum kullanıcıları ile sunucuları internetteki zararlı içerik ve yazılımlardan korumaktadır. Kuruma ait tüm internet çıkışlarının tek bir ekrandan yönetilmesini ve raporlanmasını sağlamaktadır.

  ·  Donanım veya yazılım kurmaya gerek kalmadan web tabanlı saldırılara karşı koruma sağlar.

  ·  Roksit’in güçlü ve güncel Domain-kategori veri tabanı ile Botnet, Malware, Ransomware (Cryptolocker vs.), Phishing, cinsel içerikli siteler vb gibi güvenliğinizi tehdit eden domainleri ağınıza girmeden önce DNS seviyesinde engelleyebilirsiniz.

  ·  121 domain kategorisi ve yüzlerce uygulama için filtreleme imkanı sayesinde internet hattınızın daha verimli kullanılması için reklam içeriklerini ve yoğun olarak kullanılan video uygulamalarını kısıtlayabilirsiniz.

  ·  Roksit, domain-kategori veri tabanı, Türkiye çıkışlı domain sorgularında %99.9 ile diğer muadil ürünlere kıyasla çok daha yüksek bir kategorizasyon oranına sahiptir.

  ·  Roksit, mevcut güvenlik cihazlarındansızan istenmeyen trafiği engeller ve raporlar. Bu sayede ürün veya konfigürasyon eksikliğinden kaynaklanan zafiyetlerin fark edilmesini ve olası zararların önlenmesini sağlar.

  ·  DNS protokolünü kullanarak tünelleme ve veri sızıntılarını önler. mobil, masaüstü veya web 2.0 uygulama kontrolü sağlar.

  ·  Kurum tarafından sorgulanan ve Roksit tarafından henüz analiz edilmemiş domainler en geç 24 saat içerisinde analiz edilip kategorize edilirler.

  ·  Gelişmiş raporlama özellikleri ile internet kullanımını esnek ve sade bir şekilde incelenmesine olanak sağlar.

  Roksit Cyber X-Ray DNS&Threat Visibility
  Roksit Cyber X-Ray DNS&Threat Visibility, kurum DNS sunucularının loglarını inceleyerek, kurumuzunda domain sorgusu yapan tüm cihazlarınızın, agent ihtiyacı olmaksızın detaylı olarak raporlamalarını sağlar.

  ·  Kurum lokalinde kurulan bir sanal makina üzerinden kontrol edilir ve erişim sadece kurumdan sağlanır.

  ·   DNS sorguları için AD loglarından 3 sütun olarak aldığı verileri zenginleştirerek, 15 sütun olarak raporlama yapılabilmesini sağlar

  ·  Zararlı trafik oluşturan cihazların tespit edilmesi ve raporlanması sayesinde, canlı olarak zararlı trafiği izlemenize olanak sağlar.

  ·  DNS loglarının şirkette kurulu SIEM’e aktarılabilmesine olanak verir. Üstelik önceden belirlenmiş ya da kullanıcının belirleyeceği filtreler sayesinde, sadece istenen raporların entegrasyonu sağlanarak en az 1000 kat EPS tasarrufu sağlanmasını ve böylece lisans ücretlerinden tasarruf edilmesini sağlar.

  ·  Kurum içersindeki internet kullanım alışkanlıklarının IP, kullanıcı ya da domain bazlı raporlanabilmesine olanak verir.

  Roksit Cyber X-Ray Threat Hunter
  Roksit Cyber X-Ray Threat Hunter, zararlı trafik oluşturan bilgisayarların trafiğini üzerinde toplayarak, zararlı trafiği oluşturan uygulamalar ve dosyaların bilgilerini raporlamayı sağlayan, agent kullanmayan, trafiğin arasına girmeyen ve mirror trafik istemeyen yapısıyla Dünya’da tektir.

  ·  Secure DNS tarafından bloklanan zararlı domainleri sorgulayan bilgisayarları, blok sayfası yerine Cyber X-Ray Sinkhole IP’ye yönlendirerek, zararlı trafiğin kurum dışına çıkmasını engeller.

  ·   Sinkhole IP’ye bağlanan zararlı trafik oluşturan bilgisayarlardan, zararlı uygulama ve dosyalarla alakalı bilgileri toplar ve raporlar.

  ·  Sadece zararlı uygulamaların değil, sistem uygulamalarının da .dll injection yöntemi ile kullanılmasının raporlanmasını sağlar, signed/unsigned .dll ayrımı yaparak Virustotal entegrasyonu ile zararlıların detaylarına ulaşmanıza olanak verir.

  ·  Kurum içersindeki internet kullanım alışkanlıklarının IP, kullanıcı ya da domain bazlı raporlanabilmesine olanak verir.