Bilgisayar / Server Destek Hizmetleri

     Bilgisayarlar, kurumsal hayatın yıllardır önemli bir parçası. Hatta işin yapılması adına bilgisayarın ana etken olduğunu söyleyebiliriz. Bilgisayarlar olmadan bir işin yürütülmeyeceği bir gerçek. Dolayısıyla bilgisayarların işi aksatmaması adına sorunsuz bir şekilde çalışması gerekiyor. Sorunsuz şekilde çalışmanın yanı sıra iş sistemlerini kaldıracak kapasitede olması da bir diğer unsur. Ancak her ne kadar iyi bilgisayarlar ya da iyi sistemler kullansak da elektronik cihazlar insan yapımı olduğu için mutlaka teknik arıza yaratıyor ve bakım istiyor. Bilgisayar Destek Hizmetleri, sizin tüm sorunlarınızı İnasya Bilgi Teknolojileri önderliğinde çözerek cihazlarınızı güncel teknolojiye uygun hale getirerek uygun çözümler sunuyor.
     Bilgisayar Destek Hizmetleri, kısaca bilgisayarlarla ilgili her türlü teknik ve donanımsal hizmetler bütününü kapsıyor. Teknik arızaların çözümünden, bağlandığı ek donanımların kontrolü ve entegrasyonuna kadar yerinde çözümler sunarken periyodik bakımlarını da gerçekleştirerek hataya yer bırakmıyor. Teknik arıza talepleri dikkatle dinlenerek ön tanı konuluyor, işinde uzman ekibimiz gerekli hizmeti vermek için işyerinize geliyor. Sorunun analizini yaparak, gerekli kontrolleri sağlıyor. Yeterli ekipmanı ile arızayı hızlı bir şekilde sonlandırmak adına elinden gelen tüm çabayı gösteriyor. Hızlı şekilde sonlandırılan iş karşısında işyerinizdeki hizmetinizin aksamaması amaçlanıyor. Bu işlemler yapılırken temiz, dış görünüşüne önem veren ve problem çözme yeteneği gelişmiş donanımlı personeller yetiştirmeye gayret ediyoruz. Bu sayede sorunları yerinde çözerek sizleri mutlu etmeyi amaçlıyoruz.
     Bilgisayar Destek Hizmetleri, şirket yapısı, bilgisayar ve kullanıcı sayısı, kullanılan bilgisayarların kullanım yapısına ve bilgisayarlara ekli olan donanımlara bağlı olarak değişmektedir. Hizmet yapısı bu gibi durumlara göre belirlenir ve her şirkete uygun bir destek hizmet sistemi oluşturulur. Bu bağlamda yapılan anlaşmalar, 6 ay ile 1 yıl arasında yapılır. Teknik arızaların çözümünün yanı sıra, rutin bakım hizmetleri, veri yedeklemesi, program güncellemeleri, canlı destek hizmetleri, sorunlu yazılımların çözümü ve bilgisayar güvenliğini sağlama adına yapılan tüm işlemleri sorunsuz yerine getiriyoruz. Sorunları yerinde çözerek, bilgisayarınızın temizliğini sağlıyor ve kullanımınıza sunuyoruz. Periyodik olarak da bakımlarını sağlayarak sürekli bir şekilde işinizi yapmanızı sağlıyoruz.

SERVER DESTEK VE GÜVENLİ AĞ HİZMETLERİ

     Server, kullanıcıların erişebileceği bir bilgisayar ağına verilen isimdir. Kullanıma ve paylaşıma açık servisler çalıştıran ana birim olarak da adlandırabiliriz. Server sunduğu servise göre de isim alır. Website yayınlıyorsa web sunucusu, e-posta yayınlıyorsa e-posta sunucusu ya da veritabanı sunucusu olarak isimlendirilir. Server bilgisayarları ortak noktada birleştiren ana sunucu olarak, bir şirketle ilgili tüm bilgilere de sahiptir. Dolayısıyla kullanımı, bakımı ve güvenliği de üst düzeyde olmalıdır. İnasya Bilgi Teknolojileri tarafından tüm Server Destek Hizmetleri tarafımızdan sağlanmaktadır. Server kurulumundan itibaren başlayan süreçte şirketlerin ihtiyacına göre düzenlenen bir yapıyla, server güvenliğine kadar her türlü adımda yanınızda oluyoruz. İyi bir sistem inşa ederek işlerinizin güven içerisinde yapılmasını sağlıyoruz.

     Server Destek Hizmetleri, profesyonel bir şekilde canlı destek hizmeti vererek sağladığımız bir hizmet olarak karşınıza çıkıyor. Önce sorun bildiriliyor, sonrasında uzman ekibimiz soruna yerinde kontrol sağlayarak analizini gerçekleştiriyor. Sorun bulunduktan sonra çözüm işlemi sağlanıyor. Server hizmetinin, komple bir hizmet olmasından kaynaklı, kurulumundan bu yana her işleminin belli başlı ekipler sayesinde kontrol edilmesi gerekiyor. Bilgisayar ağı konusunda uzmanlaşmış ekipler yetiştirerek bu konuda çözümler sunmak en büyük önceliğimiz oluyor. Dolayısıyla titiz çalışmalar yaparak sistemin en başından sağlıklı olarak devam etmesi için var gücümüzle çabalıyoruz. Anlaşmayı yaptığımız müşterilerimize her zaman ilk önceliği vererek güncel çözümler gerçekleştiriyoruz.

     Server Destek Hizmetleri, anlaşmalarda yer alan maddelere göre hareket ediyor. Şirketlere en uygun server yapısını belirleyerek işe koyuluyor. Verdiğimiz hizmetler arasında, DirectAdmin sunucu kurulumu ve panel taşımasının yanı sıra, Linux ve Windows server kurulumu, geliştirilmesi ve teknik desteği gibi detaylar bulunuyor. Veri yedeklemesi, mail server, web server, FTP ve DNS serverları kurulumu bakımı ve teknik desteği uzman ekiplerimizce sağlanan hizmetlerden. Fortinet ve güvenli bilgisayar ağı oluşturma, websitesi oluşturma ve geliştirme, domain alımı ve web hosting işlemlerini de şirketlerimize sağlıyoruz. Şirket network’ü, gerekli teknoloji altyapısını oluşturma ve tüm bakım işlemlerini güncel teknolojiye uygun şekilde dizayn ediyoruz.


Bizimle iletişime geçerek,

Ücretsiz Teklif Alabilirsin.