Güvenlik Çözümleri

Ağ yapınızın güvenliğini hiç sorguladınız mı?

Ağ yapınızın güvenliğini hiç sorguladınız mı? verilerinizİ, onca emek verilen müşteri listeleri ve projelerinizi gerçekten güvenli bir yerde mi saklıyorsunuz?

Bildiğiniz üzere artık tüm dünya internet yoluyla birbirine bağlanabilmektedir. Bu durum ticari açıdan birçok fayda sağladığı gibi art niyetli kişilerce de maalesef kullanılmaktadır.

Kurumsal Firewall çözümleri ile verilerinizi daha güvende tutabilirsiniz.  Ofisinizdeki güvenlik kameraları ağınıza girmek isteyenleri göremeyebilir. Ancak firewall çözümleri ile bilgilerinizi açık alandan güvenlikli bir siteye taşıyabiliriz.

Kurumsal Firewall programları teknoloji ile birlikte geliştirilmekte ve zamanla şekil değiştiren saldırıları önlemeye hazırlıklı hale getirilmektedir. Ancak yine de bu saldırıların firewall duvarını aşabileceği durumları da göz ardı etmemek gerekmektedir.

Bu durum firmaları her türlü felaket senaryosuna hazırlıklı olmaya ve verilerinizin kaybolma riskine karşı önlem almaya mecbur bırakmaktadır. İşte tam bu aşamada yedekleme çözümleri firmaların imdadına koşmaktadır. Yıllardır tutulan veriler, muhasebe kayıtları, evraklar, müşteri bilgileri bir anda firmanızın tüm uğraşları teknik arıza veya hacker saldırıları nedeniyle yok olabilir.

Bu tip risklerin oluşması durumunda firmaların can simidi yedekleme çözümleri olmaktadır.